Silny ból zęba i opuchlizna twarzy po leczeniu kanałowym szóstki na dole

Witam ! Mialem leczony kanalowo zab szostke na dole. Ostatnia wizyte mialam w lutym.Teraz dopiero sierpien. Zab mnie bardzo boli,dostalem Clindamycin 600 ale zaczela mi dzis puchnac twarz a bol dalej nie ustepuje. Lekarze z mojego miasta nie chca ruszac zeba,bo ktos inny juz zaczal...co robic?

Witam. Najrozsądniej będzie mimo wszystko znaleźć stomatologa, który będzie mógł zrobić zdjęcie tego zęba, zobaczy czy coś się dzieje w kości, czy kanały są wyleczone prawidłowo. Na zdjęciu będzie również widać zęby obok wiec bedzie mozna zobaczyc czy to na pewno ten leczony kanałowo jest przyczyną dolegliwości.

Lek. dent. Aleksandra Pracka-Gudynowska

jeśli zostało wykonane kontrolne zdjęcie rtg to na jego podstawie należy podjąć decyzję o powtórnym leczeniu przez lekarza zajmującego się endodoncja koniecznie z użyciem mikroskopu - możliwe również że będzie potrzebny zabieg mikrochirurgiczny a konkretnie w tym przypadku resekcja jednego bądz kilku korzeni
antybiotyk może pomoże może nie można do niego dołożyć lek p/zapalny i p/bólowy Dexak SL dostępny obecnie bez recepty - nawt jeśli dolegliwości po lekach ustąpią koniecznie proszę udać się do endodonty i podjąc decyzję co do sposobu leczenia zęba ponieważ dolegliwości mogą i będą powracały
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk