Silny ból zęba po leczeniu kanałowym

dzień dobry. 20.01 mialam opracowane kanały w dolnej 7 (leczenie pod mikroskopem). ząb bardzo bolal. mialam dwa razy płukanie, ktore nic nie pomagało. 12.02 lekarz zamknął mi ząb, twierdząc, ze jestem wrazliwa i że ząb po tyg. sie uspokoi. minęły 3 tyg. z bólem. rtg nic nie wykazuje.(jednego kanalu nie widac.) rozwiercili znowu zęba i usunęli gudaperke z tego niewidocznego kanału. na drugi dzien strasznie mnie bolalo. i tak jest caly czas. boli bez przerwy, często bardzo. inne zęby ma ok.

Mogło dojść do perforacji , może być pęknięty korzeń , mogą być boczne kanały niemożliwe do dezynfekcji , wszystko to może powodować zapalenie ozębnej.
Jeżeli leczenie endo było wykonane pod mikroskopem z zachowaniem wszystkich reguł leczenia endo to nieustające dolegliwośći bólowe mogą być nie do leczenia.

Lek. dent. RafaĹ KrzemiĹski

W pani wypadku tylko lekarz, który Panią leczył lub nowy, który Panią zbada może się wypowiedzieć. Powodów takiego stanu może być wiele, sposobów terapii też kilka.