Silny ból żeber i klatki piersiowej po wszczepieniu by-passów u 51-latka

Witam. Mam 51 lat w lipcu 2013 miałem operacje wszczepienia by-pass 4 . Do dzisiaj utrzymują sie silne bóle żeber , nerwów , bóle nawet przy dotyku klatki piersiowej. Spanie wyłącznie w fotelu w pozycji siedzącej. O spaniu w łóżku na boku nie ma mowy. Do dziś noszę kamizelkę trochę łagodzi ból. Żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, twierdzą że do roku mogę cierpieć. Mam skierowanie do Por, leczenia bólu , termin na kwiecień . Co do tego czasu nadal cierpieć , co robić.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf

Dolegliwości mogą wynikać z nieprawidłowej regeneracji nerwów przeciętych w czasie by-passów. Zazwyczaj nie są one aż tak silne jak te które Pan opisuje. Może trzeba wykonać RTG kr. Th może przyczyna bólów jest bardziej złożona.A może przyczyną jest niestabilny mostek?? Czy był Pan z tym problemem w Poradni Kardiochirurgicznej?- może kardiochirudzy znaleźliby jakieś rozwiązanie?
Pozdrawiam
M. Muzolf

Uszkodzenie nerwów międzyżebrowych po otwarciu klatki piersiowej może się zdarzyć. Poradnia leczenia bólu jest najlepszym rozwiązaniem. Szkoda że tak późno ma Pan termin