Silny i kłujący ból w klatce piersiowej podczas wdechu

Witam, Mam 23 lata, ostatniej nocy podczas wdechu zaczęłam odczuwać silny, klujący ból z lewej strony klatki piersiowej, który pulsował równiej do lewego barku i ramienia. Ból uniemożliwiał swobodne oddychanie i zaczerpniecie świeżego powietrza. Po ok. 11 godzinach poczułam w miejscu bólu, jak gdyby ktoś właśnie przekłuł bańkę powietrza. Od tego czasu problem się nie pojawił. Czy to nerwobóle czy raczej problemy z sercem? Dodam, że nie mam żadnych innych kłopotów ze zdrowiem. Pozdrawiam, Julia

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W oparciu o opisane objawy bardziej prawdopodobne jest rozpoznanie bólu z ucisku na korzenie nerwowe (nerwobólu) niemniej jednak przypadek wymaga dokładnej diagnostyki dla proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.