Silny, jednostronny ból przy przełykaniu

Silny jednostronny ból przy przełykaniu. Witam, od kilku dni zmagam się z bólem w dolnej części przełyku. Pojawił się w dniu kiedy zacząłem przyjmować tabletki Diclac Duo. Pierwszego dnia odczuwałem stały ból w okolicy, później tylko i wyłącznie przy przełykaniu, dodam również że wyczuwam niewielki guz w tym miejscu, tylko po prawej stronie, mam również niedoleczoną chorobę refluksową żołądka. Czy może to być nowotwór? Powinienem poczekać do końca kuracji czy od razu iść do lekarza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie podejrzewam, że jest to wynik choroby nowotworowej. Prawdopodobnie jest to związane z refleksem. Warto jednak podkreślić, że leki typu diklak mogą uszkadzac błonę śluzową żołądka.