Silny kaszel - co robić?

Proszę o pomoc, bo moi lekarze nie są w stanie mi pomóc. W zeszłym roku miałam ten kaszel dwa razy w grudniu i w lutym, wtedy lekarze dawali antybiotyk za antybiotykiem, ale żaden mi nie pomógł. Po dwóch tygodniach leczenia antybiotykami nie było poprawy, a ja nadal się dusiłam i nie spałam w nocy, wtedy lekarz zapisał mi leki wziewne jak na astmę, rozkurczające oskrzele i wtedy mi pomogło, kaszel ustał. W miedzy czasie zrobiłam prześwietlenie płuc i spirometrię - wszystko jest w porządku, ale teraz znowu mnie dopadł ten kaszel, męczy mnie od dwóch tygodni i nawet wziewy już nie pomagają. Kaszel jest tak silny ze meczy mnie w dzień i w nocy, tylko że w dzień się oderwie, a w nocy mnie dusi - błagam o pomoc, bo nic mi nie pomaga, jak może być tego przyczyna? Wspomnę jeszcze, że cały czas mnie drapie w gardle, jakbym miała tam jakieś piórka, które mnie łaskoczą.
ponad rok temu

Witam,
Prawidłowy obraz RTG klatki piersiowej oraz prawidłowy wynik spirometrii podstawowej w okresie bezobjawowym, bez próby rozkurczowej, nie wyklucza astmy oskrzelowej. Wskazana jest konsultacja pulmonologiczna - ustalenie przyczyny jest możliwe tylko po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzeniu badania fizykalnego.
Podejrzenie astmy wzmacnia fakt początkowej poprawy po lekach wziewnych. Obecny brak efektu mimo ich stosowania może wynikać z silnego zaostrzenia objawów, wymagającego intensyfikacji leczenia do chwili jego opanowania.
Oczywiście bez wspomnianych wyżej elementów diagnostycznych nie mogę rozstrzygnąć czy jest to astma, dlatego też zalecam wizytę u pulmonologa.
Pozdrawiam