Silny kaszel i bardzo wysoka gorączka

Dzień dobry:) Mam 26 lat, od 4 dni mam tez wyrywający płuca kaszel, duszności i ponad 39 stopni. Byłam wczoraj u lekarza, pani powiedziała, że to wirus, natomiast nic mi nie przechodzi;/ Jestem sama w domu, powinnam wezwać karetkę? Mam teraz 39,6, trochę nie wiem co robić i czy do rana nie zetnie mi się umysł... Wzięłam 550 mg anapranu przed chwilą, to wystarczy? Pozdrawiam, Karolina W.

Witam,
należy na pewno obniżyć temperaturę ciała - może Pani stosować leki przeciwgorączkowe w formie saszetek do rozpuszczania w wodzie (np. Choligrip max) (4 sasz. na dobę co 6h)
Jeżeli temperatura i duszność nie ustąpią, zalecałabym wizytę ponowną u lekarza - być może doszło do nadkażenia bakteryjnego i konieczne będzie włączenie antybiotyku.

pozdrawiam!