Silny kaszel i chrząkanie u 4-latki

Moje 4 letnie dziecko przeziębione. Początkowo miała suchy kaszel, potem doszedł bardzo mocny katar - ropny, zielono żółty, rano nos trzeba jej oczyszczać co kilka minut i nigdy nie udaje się go do końca oczyścić. Wczoraj kaszel zmienił charakter na mokry i zelżał, były dłuższe przerwy bez kaszlu. Corka stara się odksztuszać wydzielinę, ale chyba nie do końca daje radę. Dziś przez cały czas tak jakby pokasłuje-chrząka, praktycznie bez przerwy. Czy to normalne, czy też choroba się zaostrza.

Milena Lubowicz

Choroba może przebiegać w opisywany sposób. Proszę dziecku podawać syrop wykrztuśny np. Ambroksol i koniecznie czyścić nos, można stosować aerozole z solą fizjologiczną/morską i ewentualnie przez kilka dni zmniejszające katar np. Otrivin, Nasivin.
Pozdrawiam