Silny katar i kaszel u 4-miesięcznej dziewczynki

Witam, Moja 4 miesięczna córeczka ma straszny kaszel który nie pozwala jej spać, kaszle praktycznie cały czas się utrzymuje utrudnia jej to oddychanie dodatkowo ma katar który też utrudnia oddychanie. Wszystko trwa już ponad tydzień, byliśmy u lekarza ale Pani dr zaleciła flegaminę, wydaje mi się że po tym jest jeszcze gorzej. Czy mam sie martwić że może to być coś groźnego?

Trzeba walczyć o drożny nosek, przepłukiwać sola fizjologiczna , czyścić Fridą, zakraplać Nasivin soft, , nawilżac powietrze z olejkami ułatwiającymi oddychanie np. Rub aroma baby lub coś podobnego, po flegaminie dziecko może mieć b, rzadka wydzielinę i się zalewa , proszę spróbować syrop Eurespal , i kontrola - osłuchanie za 2 dni , ale czasem dziecko kaszle bo ma refluks żołądkowy, mleko zostaje zaaspirowane i wyjdzie to na RTG . Katar też może być reakcja na mleko którem się cofa do gardła i nosa i podrażnia śluzówki, .Jeśli dziecko mocno ulewało to trzeba wziąć i taką możliwość , nie infekcja bakteryjna tylko zachłystowe zapalenie oskrzeli, .