Silny, kłujący ból gardła po jednej stronie i ucha, zwłaszcza przy przełykaniu

Od dwóch dni męczy mnie silny kłujący ból gardła po jednej stronie i ucha, zwłaszcza przy przełykaniu. Dziś po obejrzeniu swojego gardła pobiegłam do lekarza (gardło jest bardzo opuchnięte z jednej strony). Lekarz internista zdiagnozował anginę i przepisał mi antybiotyk Ospen 1500 w tabletkach. Niestety nie zapytałam go, czy stosując go mogę również zażywać leki przeciwgorączkowe. Proszę o odpowiedź, termometr pokazuje 38 stopni.

Witam!
Stosowanie Ospenu nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania leków przeciwgorączkowych. Proponuję paracetamol lub ibuprofen. Natomiast 38 stopni to zaledwie dolna granica gorączki i jeśli czuje się Pani przy tym dobrze to nie ma potrzeby zażywać środków przeciwgorączkowych.