Silny lęk, płaczliwość i zaburzenia nastroju

Czuje okropny lęk.Często płacze.Boje się być szczęśliwa.Cieszyć się ze mam zdrowie dziecko bo wydaje mi się ze zachoruje i umrze.Boje się ze coś mnie pokaże za szczęście a nic złego w życiu nie zrobiłam.Co chwila szukam objawów nowej choroby i wszystkie je widzę mimo że nikt ich nie widzi.Co to jest?czy jestem wariatka?:((

Dzień dobry,
Nie jest Pani wariatką, proszę tak o sobie nie myśleć i nie mówić. To niepotrzebna etykieta, którą czasami sobie przyklejamy, kiedy nie radzimy sobie z jakąś sytuacją, jesteśmy przytłoczeni emocjami, nie wierzymy, że uda się coś zmienić. Sprawia, że czujemy się jeszcze gorzej, a nie zbliża nas do rozwiązania problemu.
Obawy, o których Pani pisze, to że boi się Pani utracić coś co jest dla Pani bardzo ważne: dziecko - najbliższą Pani osobę, zdrowie dziecka i swoje zdrowie są naturalne. Natomiast poziom lęku, którego Pani doświadcza (np.:obawa przed tym, że los Panią pokaże za szczęście) i podejmowane działania (np.: szukanie choroby), mogą wskazywać na to, że cierpi Pani na zaburzenie lękowe. Jednak stawianie rozpoznania na podstawie tak krótkiego opisu nie jest możliwe, dlatego proszę nie traktować tego jak diagnozy, tylko jako przypuszczenie.
Sugerowałabym, żeby skonsultowała Pani swoje objawy z psychoterapeutą o wykształceniu psychologicznym.
Proszę nie tracić nadziei, specjalista pomoże Pani poradzić sobie z tym problemem. Jedną ze skutecznych metod pracy z zaburzeniami lękowymi jest psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. W zależności od nasilenia objawów i motywacji pacjenta, można osiągnąć poprawę w ciągu 14-20 sesji.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry i / lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym może określić charakter/istotę Pani dolegliwości i zaproponować stosowne postępowanie (np.: psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.