Silny niepokój ruchowy przy schizofrenii paranoidalnej

Mam 18 lat i choruję na schizofrenię paranoidalną. Jednym z objawów był silny niepokój ruchowy, który został wyleczony kwetiapiną praktycznie do zera, ale za jakiś czas wrócił. Później było z tym niepokojem różnie po zwiększeniu dawki zmniejszą się a później za jakiś niedługi czas znowu się pogarszało. Z czym mogą być te pogorszenia związane? Czy może z kompulsywną mansturabacją lub kompulsywnym oglądanie filmów pornograficznych? Jak mogę uniknąć takich pogorszeń i w ogóle przyspieszyć leczenie?

Zachęcam do podjęcia pracy nad sobą w psychoterapii, która pozwoli zrozumieć przyczyny trudności. Farmakologia pozwala poradzić sobie z objawami, nie ma jednak wpływu na emocjonalne przyczyny zaburzeń. Nawroty niepokoju mogą się wiązać z przeżywaniem emocjonalnym, podobnie jak komuplsywna masturbacja może wynikać z niepokoju psychoruchowego (a nie odwrotnie). Zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty.

Dzień Dobry Panu,

Powinien Pan zapytać lekarza osobiście- są to pytania ludzkie i jak najbardziej na miejscu.

Z mojej strony zachęcam Pana do podjęcia systematycznej aktywności fizycznej, takiej jak szybki marsz lub innej, która będzie Panu sprawiać zadowolenie.

Życzę Panu Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej