Silny popęd seksualny u 30-latki

Witam, mam 30 lat i proszę o pomoc w bardzo dyskretnej sprawie. Od trzech lat jestem sama, nie mam stosunku seksualnego ale mam bardzo silny popęd seksualny. Brak ten bardzo mnie męczy, odbija się u mnie to na zdrowiu oraz na psychice. Czy są jakieś środki farmakologiczne, które zatrzymują lub chamują popęd seksualny? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Sposobem zaspokojenia potrzeb seksualnych jest aktywność seksualna w relacji lub masturbacja. W sytuacji braku relacji, wiele osób decyduje się na tą drugą opcję.

Stosowanie leków obniżających popęd seksualnych, bez wyraźnych do tego wskazań medycznych, nie jest polecane i stosowane. Potrzeby seksualne są zazwyczaj objawem dobrego zdrowia i farmakologiczne "likwidowanie ich" byłoby okaleczaniem zdrowej osoby i byłoby ryzykowne dla zdrowia.

Zachęcam raczej do konsultacji z psychoterapeutą, aby lepiej zrozumieć, dlaczego odczuwanie potrzeb seksualnych jest dla Pani tak trudne.

Pozdrawiam!

Zgodzę się z przedmówczynią środków farmakologicznych w takiej sytuacji lepiej unikać. Ma Pani zwiększone potrzeby seksualne (wg Pani w rzeczywistości powszechne) których nie potrafi zaspokoić (lub nie chce). Pomóc może psychoterapia, która pomoże Pani zrozumieć źródło emocji i przejść do spełniania pragnień bez negatywnego myślenia.
Pozdrawiam.