Silny, rwący ból pod pachą

Mam 28 lat, dwa razy rodziłam. Jakieś 7 lat temu wyczułam guzek pod pachą, który się powiększa i zmniejsza, przy tym węzeł jest stale powiększony. Lekarz rodzinny stwierdził, że to od depilacji. 3 lata temu wykryłam guzek w piersi, ale że raz go czułam, raz nie, więc nie szłam do lekarza. 1,5 mies. temu zrobiłam usg. Wynik to: hypoechogeniczny twór na godz. 10, wielkości 6 mm, włókniak? gruczolakowłókniak? Poszłam do lekarza zmian sutka i przy badaniu palpacyjnym go nie wyczuł, więc kazał mi przyjść za 3 mies. Od kilku dni zaczęłam odczuwać silny ból pod pachą, nie mogę dotknąć piersi w okolicy przyżebrowej, ponieważ czuję silny, rwący ból, mam trudności z poruszaniem ręką, dłoń jest dość mocno opuchnięta. Proszę mi powiedzieć, czy to ma jakiś związek z guzkiem w piersi i czy to nic poważnego. Zaznaczę, iż mama choruje na nowotwór złośliwy, miała również usuwany guz z piersi. Ja zaczęłam często łapać infekcje, co mi się nie zdarzało, w tym 3 mies. leczone zapalenie płuc. Dziękuję z góry.

Witam serdecznie,

Guz opisany w USG to zmiana łagodna, jeżeli nie jest wyczuwalna, wymaga głównie obserwacji. Co do dolegliwości bólowych piersi, być może ma związek ze stanem zapalnym lub nerwobólem. Myślę, że powinna się Pani zgłosić do lekarza (może być rodzinny), który Panią zbada i stwierdzi, jaka jest przyczyna Pani dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie