Silny skurcz lewej dłoni - co to może być?

Witam, od miesiąca kilka razy dziennie łapie mnie silny skurcz lewej dłoni. Na początku tylko wieczorami mi ręka drętwiała, ale potem się nasiliło do częstych skurczy. Teraz już mam tak 4-5 razy dziennie. Trwa on około 2 minut i mija, ale ból potworny. Liczę, że ktoś mi udzieli fachowej pomocy, co w tej sprawie mam zrobić, do jakich lekarzy mam się udać i jakie badania powinnam zrobić albo jakie leki, czy może witamin mi jakiś brak?
ponad rok temu

Witam,

Zacząć należy od wizyty u lekarza rodzinnego - przeprowadzi wywiad i badania lekarskie oraz zleci odpowiednie badania dodatkowe. Na pewno konieczne będzie oznaczenie stężeń elektrolitów: sodu, potasu, magnezu, wapnia, fosforu, etc.

Jeśli będą one prawidłowe, zależnie od informacji powziętych przez lekarza podczas wywiadu i badania konieczna okazać się może konsultacja neurologiczna i/lub reumatologiczna, na których również może się nie skończyć.

Pozdrawiam