Skurcz łydki utrzymujący się kilka dni

Dzień dobry. Jestem 19-letnim chłopakiem, 4 dni temu obudziłem się z silnym skurczem łydki, który trwa do tej pory. Ból nasila się przy wstawaniu, po kilku krokach robi się słabszy. Cykl powtarza się za każdym razem gdy siadam. Z czasem natężenie bólu nie zmniejsza się. Dzień wcześniej nie robiłem nic co mogłoby spowodować nadciągnięcie/naderwanie, nie uderzyłem w nic. Jestem w trakcie leczenia trądziku izotretynoiną, czy to może mieć jakiś wpływ na ten skurcz łydki? Co może być przyczyną skurczów? Dlaczego przy skurczu łydki ból się utrzymuje przez kilka dni? Czy można jakoś rozmasować ten długotrwały skurcz łydki? Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem jak się pozbyć skurczu? Nie wiem też, czy powinienem jeszcze poczekać, czy może iść z tym skurczem łydki do lekarza? Jeśli tak, to do jakiego? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.