Silny stres u 23-latka

Witam,Mam 23 lata od około 3-4 lat towarzyszy mi bardzo silny stres który niszczy może życie.Stres ten obawia się tym że nie mogę iść np do fryzjera,lekarza,na spotkanie z przyjaciółmi,imieniny z rodziną itd.Gdy nawet pomyślę sobie o takiej sytuacji robi mi się gorąco,zaczynają trząść się ręce,słyszę bicie serca trwa to około3 min i ustaje,nie mogę iść na rozmowę o pracę i normalnie funkcjonować.Co to może być ? brałem już magnez około 2miesiące,liczne suplementy i nic nie pomaga proszę o pomoc

W tym przypadku magnez nie pomoże. Prawdopodobnie to poważne zaburzenia lękowe - tzw. nerwica. Przypadłość uleczalna. Proponuję konsultację psychiatryczną oraz włączenie terapii psychologicznej w proces leczenia i zdrowienia.

Podobne objawy często towarzyszą nerwicy i zaburzeniom lękowym. Najczęściej mają źródła osobowościowe i emocjonalne. Zachęcam do spotkania z psychologem i podjęcia psychoterapii, która jest najlepszą metodą radzenia sobie z tego typu zaburzeniami.

Magnez tu nie pomoże. Z tego opisu wynika,iż prawdopodobnie cierpi Pan na fobie (zaburzenie ze spektrum nerwicy). Polecam podjąć terapię poznawczo-behawioralną, która szybko pomoże Panu pozbyć się tego lękowego problemu. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Nie chcę stawiać diagnozy przez internet, jednakże mogą to być problemy z zakresu zaburzeń lękowych. Sytuacje, o których Pan pisze na pewno często mają miejsce i utrudniają funkcjonowanie na co dzień. Warto zgłosić się na wizytę do psychologa/psychoterapeuty. Wspólnie można dojść do sukcesu.
Zapraszam na rozmowę indywidualną w gabinecie.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska