Silny stres wywołany studiami

W okresie szkolnym/studenckim często robiło mi się duszno, kręciło mi się w głowie i czułam, że zaraz zemdleję. Zawsze trzymałam się z boku, odzywałam się tylko wtedy kiedy ktoś z o coś mnie zapytał. Kiedy mam coś załatwić albo być ocenianą często zdarza się bezsenność, paraliżujący stres, kołatania serca, podwyższone ciśnienie, biegunka oraz mdłości. Każdego dnia towarzyszy mi napięcie przez co nie mogę się skupić na przyjemnościach. Wycofałam się całkowicie z życia. Co mi może być i co robić?

Trudno określić po krótkim tekście z czego wynika pani nieśmiałość, lek przed oceną czy nawet nie dowartościowanie. Możliwe że podłoże kryje się w przeszłości jednak by się dowiedzieć czy np chce pani spełnić czyjeś oczekiwania, czy poszukuje pani pochwały albo czy strach nie pełni funkcji alibi przed nie wykonaniem zadania w sposób idealny - niemożliwy do wykonania, może pani sama stawia sobie cele nierealne ?? Zachęcam do skorzystania z psychoterapii lub treningu relaksacji albo biofeedback choć te dwa ostatnie nie dadzą odpowiedzi z czego wynika pani zachowanie. Pozdrawiam Marzena Miodońska Winkler

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam. Dobrze byłoby wybrac się do psychologa, żeby nauczyc się skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem/lękiem, ewentualnie niską samooceną. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
portal internetowy ma liczne ograniczenia, a zatem nie pozwala na stawianie rozpoznań. Niemniej Pani objawy mogą wiązać się z zaburzeniami lękowymi. Aby poradzić sobie z doświadczanymi trudnościami zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą psychiatrą lub psychoterapeutą. W wyniku postawionego rozpoznania możliwe będzie podjęcie pracy, która zmniejszy nasilenie doświadczanych trudności.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl