Silny świąd całego ciała u mężczyzny z cukrzycą

Moj tata ma silne swedzenie calego ciala. Jest po 3 udarach, parkinson,cukrzyca itd..przyjmuje duzo lekow codziennie zeby zyc. Czy jest jakis sposob zeby ulzyc mu w tym problemie. Swedzenie najczesciej wystepuje o 3 nad ranem i tak do rana . nie moze spac jest naprawde zmeczony ma 73 lata. Stwierdzil ze jak tak dalej bedzie to chyba rzuci sie z okna. Chodzil do specjalistow ale nie maja pomyslu,przepisuja jakies masci na chilke daja ulge i wraca z powotem. Bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc.

Dzień dobry,

Warto ocenić funkcję wątroby. Uogólniony świąd skóry może mieć różne przyczyny. M.in. choroby wątroby, ale nie tylko. Może mieć również podłoże alergiczne i być wywołany przez przyjmowane leki. Świerzb u Taty wykluczono? Proszę wykonać Tacie na początek oznaczenia: morfologii, CRP, bilirubiny, ALAT i ASPAT i skontaktować się z dobrym internistą, jeśli któreś z wyników będą nieprawidłowe. jeśli na skórze są zmiany, to warto, aby zobaczył je doświadczony dermatolog. Istnieją leki zmniejszające świąd skóry, proszę poprosić o nie swojego lekarza. Działają objawowo i dają ulgę pacjentom.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz