Silny ucisk w dolnej części pleców

Witam. Od około tygodnia męczy mnie silny ucisk w dolnej części pleców. Nasila się gdy stoję, idę i leżę. Strasznie mnie to męczy i nie wiem, czy jest to jakiś groźny objaw choroby. Dodam, że zaczęło się to, gdy zaczęłam ćwiczyć na rowerku stacjonarnym. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany objaw jest dość niecharakterystyczny, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na tej podstawie postawić jednoznaczną diagnozę. Taki ucisk może być wyrazem schorzeń kręgosłupa, układu moczowo-płciowego ale także innych patologii miednicy mniejszej. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.