Siłownia i dieta na przyrost masy mięśniowej

Witam mam 20 lat chodzę na siłownie od poniedziałku do piątku po treningi po półtorej godziny. Co powinienem jeść aby szybciej zwiększyć przyrost tkanki mięśniowej?
20 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Organizm przy tak intensywnym wysiłku fizycznym potrzebuje większej ilości energii, co trzeba uwzględnić w dziennym planowaniu jadłospisu. Brak danych o parametrach antropometrycznych utrudnia mi dokładne określenie zapotrzebowania, jednak myślę, że będzie się ono mieściło w granicach 3000kcal.
W budowaniu masy mięśniowej szczególnie cennym składnikiem ożywczym jest białko. Powinno ono pochodzić z takich produktów jak chude mięso, ryby i produkty mleczne. Istotna jest też odpowiednia podaż węglowodanów- bezpośrednio po treningu powinny być to węglowodany proste, natomiast w ciągu dnia w jadłospisie powinny przeważać węglowodany złożone.
Należy także pamiętać o uzupełnianiu płynów i elektrolitów- najlepiej w postaci napojów izotonicznych.

Witam. Polecam zapoznanie się artykułem http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-mase Warto również wiedzieć, że po treningu należy uzupełnić zapasy glikogenu, które szybko są wykorzystywane, dlatego warto zjeść posiłek składający się z cukrów prostych i białka, ale nie w postaci słodyczy  tylko np. koktajlu mleczno-owocowego. Pozdrawiam.