Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Siłownia i dieta na przyrost masy mięśniowej

Witam mam 20 lat chodzę na siłownie od poniedziałku do piątku po treningi po półtorej godziny. Co powinienem jeść aby szybciej zwiększyć przyrost tkanki mięśniowej?
20 LAT ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Organizm przy tak intensywnym wysiłku fizycznym potrzebuje większej ilości energii, co trzeba uwzględnić w dziennym planowaniu jadłospisu. Brak danych o parametrach antropometrycznych utrudnia mi dokładne określenie zapotrzebowania, jednak myślę, że będzie się ono mieściło w granicach 3000kcal. W budowaniu masy mięśniowej szczególnie cennym składnikiem ożywczym jest białko. Powinno ono pochodzić z takich produktów jak chude mięso, ryby i produkty mleczne. Istotna jest też odpowiednia podaż węglowodanów- bezpośrednio po treningu powinny być to węglowodany proste, natomiast w ciągu dnia w jadłospisie powinny przeważać węglowodany złożone. Należy także pamiętać o uzupełnianiu płynów i elektrolitów- najlepiej w postaci napojów izotonicznych.

0

Witam. Polecam zapoznanie się artykułem http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-mase Warto również wiedzieć, że po treningu należy uzupełnić zapasy glikogenu, które szybko są wykorzystywane, dlatego warto zjeść posiłek składający się z cukrów prostych i białka, ale nie w postaci słodyczy  tylko np. koktajlu mleczno-owocowego. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy