Siłownia i śpiew po operacji przegrody nosowej

Witam, jestem 2 miesiące po operacji przegrody nosowej. Niestety, dopiero kilka dni temu miałam wyciągane płytki z nosa razem ze szwami, ponieważ nikt w szpitalu nie powiedział mi, że mam coś jeszcze w nosie, po prostu wypuścili mnie dzień po operacji do domu bez słowa. Czy bez problemu mogę już chodzić na siłownię?Druga sprawa- śpiewam dość intenstywnie, uczęszczam na lekcje emisji czy mogę spokojnie śpiewać, od pewnego lekarza usłyszałam, że do pół roku po operacji nie jest to wskazane?

wszystko zależy od stanu miejscowego jeśli w nosie jest ładnie to można szybciej ćwiczyć śpiewać zalecam oszczędny tryb życia przez miesiąc na początku spokojne ćwiczenia