Siłownia po poronieniu

Witam, 24 listopada poroniłam swoją pierwszą ciąze(8tydzień) przez 9 dni krwawiłam. Chciałabym zacząć chodzić na siłownie ale nie wiem czy jest to już wskazane. Dodatkowo niestety w ost czasie dowiedziałam się,że mam tarczycę więc teraz w trakcie leczenia hormonalnego chce zrzucić te 17kg spowodowane tarczycą. Waga moja teraz wynosi 82kg nigdy tyle nie wazylam i wczoraj bylam 1 raz od b.dawna na silowni niestety po bieganiu na bierzmi kolana mnie bolą. Czy to mozne byc spowod.waga? Karolinaa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli czuje się Pani dobrze, nie ma Pani jakichkolwiek niepokojących objawów, to jak najbardziej może Pani rozpocząć ćwiczenia na siłowni. Zdecydowanie proszę jednak zachować rozsądek i stopniowo zwiększać poziom aktywności fizycznej. A propos dolegliwości bólowych kolan, to jak najbardziej może być to wynik nadwagi. Dobrze byłoby zatem, gdyby wykonywała Pani ćwiczenia oszczędzające kolana.