Sińce na ciele i krwotoki z nosa

Na moim ciele pojawiają sie liczne i bardzo duże sińce, zdarzaja sie krwotoki z nosa, omdlenia i duże osłabienie. Robiłam już badania i z badań krwi wynika, że płytki są dobre, wskaźniki krzepliwości również. Miałam także zrobione EKG i rentgen klatki piersiowej, tu rónież wszystko jest w porzadku. Co może powodować taki stan mojego zdrowia? I co ewentualnie powinnam w tej sytuacji dalej zrobić do jakiego lekarza sie udać itd. ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję konsultację z hematologiem. Niekiedy w podstawowych badaniach krwi nie ma odstępstw od normy, jednak po wykonaniu szczegółowych badań poziomów poszczególnych czynników krzepnięcia wychodzą nieprawidłowości, warto więc przeprowadzić bardziej zaawansowaną diagnostykę. Do hematologa niezbędne jest skierowanie, które może wystawić Pani lekarz rodzinny.