Sine dłonie, stopy i kolana

Witam , mam problem , gdyż moje dłonie , stopy oraz kolana są sine z czerwonymi gdy jest zimno , a gdy jest ciepło przybierają czerwoną barwę . Lecz gdy podniosę ręce do góry przybierają one normalną barwę . Ponad to , towarzyszy mi nadmierna potliwość stóp oraz dłoni . Nie wiem , czy to w jakis sposob jest to powiązane , ale na twarzy mam rumień w kształcie motyla , a pod oczami mam nieprzyjemne cienie . Nie wiem kompletnie co mi dolega i do jakiego lekarza się zgłosić

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności sugeruję wykonać podstawowe badania krwi: morfologia, tsh, jonogram, badanie ogólne moczu, crp, glukoza. Do rozważenia także wizyta u reumatologa.
Pozdrawiam