Sine zmiany i odstawanie paznokcia od macierzy

Witam ! Wczoraj zmylam lakier do paznokci i na dużym palcu u stopy zobaczyłam czarno fioletowego siniaka pod paznokciem a reszta była żółta. Pomalowalam paznokcia lakierem wcześniej delikatnie odsunelam skórki i między nasada paznokcia a palcem mam dziurę jakby bez paznokcia po środku ( boki paznokcia normalnie sa w palcu ) i paznokieć tak jakby odstaje do góry. Nie boli ani nic ale zastanawiam się czy trzeba będzie usunąć paznokcia ? Jutro wieczorem wyjeżdżam nad morze i nie wiem co zrobić....

Nie da się zaradzić temu z dnia na dzień. Prawdopodobnie ma Pani krwiak podpaznokciowy, ubytek płytki może świadczyć o uszkodzeniu macierzy. W miejsce tego paznokcia wyrośnie nowy, potrwa to długo. Miejmy nadzieję, że nowy paznokieć będzie rósł prawidłowo i że nie dołączy się grzybica. Najlepiej niech to obejrzy dermatolog.