Siniak na boku tułowia

Dzien Dobry, Chciałbym sie dowiedzieć, co moze być przyczyna pojawienia sie ogromnego siniaka- fioletowo- żółtej plamy na po lewej stronie boku, pomiędzy klatka piersiowa a pępkiem. W miejscu tym osoba odczuwa rodzaj pieczenia. Dodam, ze oczywiście nie pojawiła sie żadna zewnętrzna przyczyna tego stanu, ale osoba to od jakiegoś czasu uskarżała sie na bóle w tym wlasnie miejscu, szczególnie po posiłkach. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko postawić diagnozę bez obejrzenia zmiany. Jeśli siniak pojawił sie samoistnie konieczne są badania krzepliwości krwi: APTT, INR oraz morfologia.