Siniak, opuchlizna i schodzenie paznokcia z palca u nogi po kopnięciu piłki

Witam. Mam pytanie, ostatnio podczas grania w pilke uderzylem mocno palcem duzym u nogi, palec zsinial i troche spuchl w miejscu wyrastania paznokcia, a paznokiec zaczal odchodzic. paznokiec trzyma sie teraz z jednej strony przytrzymywany przez skore, a pod nim jest mnostwo ropy. plukalem woda utleniona, robilem oklady z soda oczyszczona ,i chce pozbyc sie calkiem paznokcia bo ledwo sie trzyma. czy to dobry pomysl? czym potem go plukac : riwanolem, woda utleniona, soda? z gory dziekuje za pomoc

Proszę nie leczyć tego samemu tylko pilnie w tej sprawie udać się do chirurga. On zapewne po zbadaniu w znieczuleniu miejscowym usunie uszkodzony paznokieć i jeśli rzeczywiście jest ropowiczy stan zapalny zapewne włączy antybiotykoterapię ogólną. Miejscowo proszę stosować środki odkażające na ranę i zapalnie zmienione tkanki łożyska paznokciowego (najlepiej octenidyna).