Siniak po biopsji - czy to normalne przy procesie gojenia?

Witam!

Pięć dni temu miałam wykonywaną biopsję mammotomiczną. Wczoraj gdy zmieniałam opatrunek zauważyłam, że połowę piersi mam w kolorze żółtym, wygląda to jak siniak. Czy to normalne przy procesie gojenia? Czy muszę skontaktować się z lekarzem?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Biopsja mammotoniczna jest zabiegiem inwazyjnym, więc może wiązać się z zasinieniem skóry w okolicy wkłucia. Trudno mi natomiast jest powiedzieć czy u Pani gojenie po zabiegu przebiega normalnie, jeżeli nie mam możliwości obejrzenia rany. Myślę, że powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie