Siniaki i opuchlizna oczu po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym

Ponad 2 tygodnie temu wypełniałam zmarszczki kwasem hialuronowym. Przez 2 tyg wyglądałam koszmarnie. Siniaki zostały dokładnie po każdym wkłóciu, opuchlizna była ogromna. Lekarz powiedział że jeszcze nie spotkał się z taką reakcją. Po 2 tygodniach siniaki zniknęły, ale oczy wciąż są opucnięte. Nie tak jak na początku, ale jednak nadal. Bardzo proszę o podpowiedż czy to jeszcze długo potrwa, czy tak się zdarza? Czy jest to powód do zmartwień?

Wszystko zależy od preparatu -jego gęstości i sposobu podania.Niektóre preparaty są silnie hygroskopijne i ładnie układają się po ok 2tyg np restylan vital.
Czym innym jest tzw efekt Tyndala czyli zbyt płytkie podanie preparatu i prześwitywanie przez skórę.
W razie wątpliwości zapraszam na konsultację do Łodzi.Jestem dostępna pod adresem mailowym gabinetu.
Pozdrawian

Witam
Okolica oczodołu jest bardzo trudnym miejscem do korekcji. Jeżeli zabieg wykonywany był gęstym preparatem, kwas będzie się długo utrzymywał i przez cały ten czas może ściągać wodę. Widywałam pacjentki, u których podobny problem utrzymywał się latami, ponieważ w tej okolicy kiepsko działa nasza własna hialuronidaza. Myślę, że powinna Pani udać się na konsultację do lekarza wykonującego zabieg, aby ocenił czy jest to tyko przejściowy problem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Witam
Korekcja okolicy oczodołowej to trudny zabieg, wymagający doświadczenia i bardzo dobrego doboru preparatu i techniki. Obrzęku zdarzają sie najcześciej właśnie z tych dwóch powodów - nieprawidłowo dobrany produkt- zbyt higroskopijny- i zła technika- produkt zdeponowany zbyt płytko. W takich wypadkach utrzymują sie latami. Jak postępuje gdy zgłasza sie do mnie pacjent z takim problemem?
Używam radiofrekfencję przezskornej Pelleve , ogrzewam podany kwas powodując jego degradacje. Należy to zrobić oczywiście z dużym wyczuciem. Zaleta jest to ze nie nieszczęsna całego podanego kwasu, a tkanka poddana działaniu fal RF jest dodatkowo stymulowana do produkcji kolagenu.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka