Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Siniec pod okiem i zaczerwienienie a jęczmień

Mam sine pod lewym okiem I zaczerwienione w oku I pobolewa, czy to moze byc jezczmien? takze mam wysypke na calym ciele I swedzi a najbardziej okolice szyji I I spuchniete kostki
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Mogą to być objawy jęczmienia (prosówki) jednak bez oceny zmian skórnych nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić.

0
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Czy to lecznicze czy też odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczne np. konsultacje.

0

To może być zapalenie gruczołu przyrzęsowego czyli popularnie jęczmień, ale aby potwierdzić to należałoby pokazać się okuliście. Jęczmień charakteryzuje zlokalizowany obrzęk, zaczerwienienie i bolesność powieki z charakterystyczną grudką na brzegu powieki. Swędząca wysypka na ciele i opuchnięcie kostek mogą być objawem uogólnionej pokrzywki lub innej reakcji alergicznej, ale raczej nie mają związku z jęczmieniem - proszę skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy