Sinienie i drętwienie nogi ze złamaną podstawą V kości śródstopia

Witam, 13 czerwca złamałam podstawę V kości śródstopia na pogotowiu założono mi gips przepisano gips i tyle dalsze leczenie u lekarza w swoim mieści zero jakichkolwiek informacji na jak długo gips nic. Wizytę mam dopiero na 16 lipca zero szans na dostanie sie wczescnej.Noga robi sie sina drętwieje czy to normalne? jak długo zrasta sie takie złamanie?

Szanowna Pani, jezli złamanie było bez pzremieszczenia to leczenie zachowawcze jest parwdiłóowym postepowaniem. Pierwotny zrost kostny uzyskuje sie u zdrowej osoby po około 6 tygodniach. Jednak w przypadku jakichkolwiek utrzymujących się dolegliwości o typie zaburzeń ukrwienia lub unerwienia (opisywanych pzrez Panią) należy skonsultować się z ortopedą w ośrodku, który ma mozliwość wykonania rtg kontrolnego.
Prosżę do czasu kontroli nie siedzieć ze spuszczoną kończyną. Podczas siedzenia lub leżenia powinna być ona zawsze uniesiona nieco wyżej. Takie postępowanie powinno znieść opisywane pzrez Panią objawy. Oczywiście porusza się Pani w tym czasie o kulach z odciążeniem złamanej stopy. Pozdrawiam