Sinienie paznokci, osłabienie i zmęczenie

W ostatnim czasnie sinieja mi paznokcie, jestem osłabiona, senna, ciagle zmeczona, mam czarny stolec (nie zażywam żadnych preparatów ktore mogłyby to spowodowac), boli mnie serce. Czasami bol jest naprawde silny, promienuje do lewej ręki - niezaleznie do tego czy mam wysilek fizyczny. Wczoraj mialam juz dzwonic na pogotownie ale bol zmalał. W zasdzie mozna powiedziec ze serce mnie nadal boli ale mniej. Mam 18 lat. Dodam ze pale papierosy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Smolisty stolec bardzo często jest objawem krwawienia z przewodu pokarmowego. Powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego - po przeprowadzeniu badania klinicznego i zebrania z Panią szczegółowego wywiadu dotyczącego objawów, możliwe będzie zlecenie badań dodatkowych - m. in. powinna zostać wykonana morfologia krwi z rozmazem (objawy sugerują anemię), a być może także gastroskopia. Dodatkowo pomiar ciśnienia tętniczego krwi i badanie EKG.
Objawy te mogą sugerować poważne zaburzenia w obrębie dwóch układów - sercowo-naczyniowego i/lub układu trawiennego. Nie powinna Pani zwlekać z diagnostyką.