Sinienie ręki i samoistne występowanie siniaków

Witam. Jako 14-latka trafiłam na oddział reumatologiczny z objawem Raynauda. Wszystkie badania robione w tym kierunku wyszły bez zarzutów, naatomiast gdy jest zimno ręka nadal sinieje.Prócz tego dość często mam dolegliwości stawów, m.in. kolana, ręki, zapalenie ścięgien itp.Dodatkowo od 2 miesięcy bolą mnie na dole plecy.Morfologia 11,4 , crp delikatnie podwyższone, żelazo 36.Pojawiają się na nogach samoistne siniaki, które po pewnym czasie znikają i pojawiają się w innym miejscu.Co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć I określić konieczność dalszej diagnostyki.