Siodłowate dno macicy a poronienia

Na opisie badania minihisteroskopii napisano: "Stwierdzono siodłowate dno macicy.Ujście jajowodu prawego prawidłowe,wydaje się,że ujście maciczne jajowodu lewego jest zamknięte". Staramy się z mężem o dziecko.Do tej pory byłam w ciąży 4 razy - 1 ciąża prawidłowa (cc w 42 tygodniu), 2 poronienia w 6 tc i ciąża pozamaciczna prawostronna jajowodowa. Czy stwierdzona podczas badania wada macicy mogła mieć wpływ na stratę ciąż?Czy można takie nieprawidłowości macicy i jajowodu usunąć operacyjnie?

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie histeroskopii, ponieważ wygląd siodłowaty może świadczyć o istnieniu przegrody w jamie macicy. Jest możliwe leczenie operacyjne.