Siofor 500 przy insulinooporności

Witam, Choruję na niedoczynność tarczycy, wyniki mam w normie. Oprócz tego rok temu okazało się że mam insulinooporność. Lekarz przepisał mi siofor 500. Przeszłam również na dietę o niskim ig i zaczęłam dużo cwiczyć. W ciągu 7 miesięcy udało mi się schudnąć 14 kg i zejść do wagi prawidłowej. Jednak teraz lekarz odstawił mi siofor,a mi mimo dalszych ćwiczeń i diety waga początkowo stała a teraz znów rośnie. Co robie źle,dlaczego tak się dzieje?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

prawdopodobnie przyczyną jest tarczyca. Proszę dalej ćwiczyć i stosować dietę niskich IG, można trochę obniżyć kaloryczność.

Pozdrawiam