Skąd będę wiedziała, że zaraziłam się chorobami wenerycznymi?

Odbylam niebezpieczny stosunek z nieznanym partnerem skąd będę wiedziała że zarazilam się takimi chorobami jak grzybica hub weneryczne???. Ztym że grzybica od razu wyjdzie. Idę do ginekologa za dwa tygodnie dopiero. Czy gin może też stwierdzić tego typu choroby??? .Wiem że na hub lepiej się przebadać.

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście, tylko obecność grzybów ginekolog od razu będzie mógł zauważyć w wymazie w mikroskopie. Zakażenie bakteryjne, np. chlamydią trachomatis, może dawać objawy stanu zapalnego, ale nie musi. Inne choroby weneryczne, np. rzeżączka, mogą przebiegać bezobjawowo. Ginekolog może pobrać wymaz i skierować go na badania. Nie należy zapominać o możliwości zakażenia HIV i HBV i HCV, natomiast badania z krwi, w kierunku tych wirusów, wykonuje się po ok. 3 miesiącach od ryzykownego zachowania.