Skąd bierze się ból brzucha po porodzie?

Prawie 6 miesiecy temu urodzilam dziecko silami natury i odkad wrocilam do cwiczen po kazdym treningu boli mnie brzuch. Na poczatku byl on ostry teraz juz nie az tak aczkolwiek minelo juz 6 miesiecy od porodu a on dalej nie przeszedl. Czy wynika to z dochodzenia organizmu do siebie po ciazy czy raczej moga byc to jakies nieprawidlowosci? Dodam, ze zajecia na ktore uczeszczam sa dosc intensywne aczkolwiek stworzone dla kobiet wracajacuch do formy po ciazy. Dziekuje i pozdrawiam

Utrzymujący się ból jest dość niepokojący. Aktywność fizyczna powinna być wdrażana stopniowo, zaczynając od niewielkiej intensywności, a wraz z poprawą kondycji i wzmocnieniem mięśni możliwe jest wydłużanie czasu trwania aktywności i jej intensywności.
Powinna się Pani udać na wizytę kontrolną do lekarza w celu przeprowadzenia badania fizykalnego.

Pozdrawiam
Dietetyk kliniczny, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)