Skąd biorą się te problemy i niepokojące zachowania?

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dość niepokojące zachowania. Nie potrafię dopasować do siebie wielkości tz potrafie małą przykrywkę położyć na duży garnek zorientuje się, że coś jest nie tak w momencie gdy przykrywka wpadnie do garnka i na odwrót dużą przykrywkę kładę na mały garnek i dopiero wtedy dociera do mnie, że coś jest nie tak. Dodam że jestem młodą osobą mam 32 lata, innych niepokojących sytuacji nie zauważyłem. Proszę o poradę.

A czy wcześniej zauważała Pani podobne trudności? Szczególnie w kontekście relacyjnej wielkości, oceniania dystansu czy przestrzeni? Czy ma Pani jakieś problemy ze wzrokiem- np astygmatyzm? Lub tez cz ostatnio w Pani życiu jest dużo stresu, zmian itp, które mogłyby powodować roztargnienie? Czy ma Pani jakieś inne objawy- np bóle głowy, niepokój, lęk, napięcie, dolegliwości ze strony układu pokarmowego itp?
Inaczej mówiąc - powodów takich trudności może być dużo, większość z nich jest niegroźna, a nawet nie mająca większego znaczenia. Część może wymagać pewnej korekty (np konsultacja okulistyczna) lub tez spotkania z innym specjalistą (np psychologiem, neurologiem). Zachęcam do przyjrzenia się temu objawowi i jego możliwym przyczynom. Warto także zastanowić się na ile problem wpływa na Pani funkcjonowanie lub tez nastrój. Jeśli będzie się Pani mocno niepokoić, warto zapytać swojego lekarza rodzinnego o poradę. Jeśli po wywiadzie dotyczącym tych jak i innych objawów zdiagnozuje poważniejsze trudności, skieruje do odpowiedniego specjalisty.

Dzień Dobry Pani,

Bazując na Pani opisie, być może wykonując pewne czynności, wykonuje je Pani bez udziału uwagi, angażując uwagę i myśl czemuś innemu.

Jednak trzeba skonsultować niepokojące Panią zachowania, celem rozwiania Pani obaw.
Proszę wstępnie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu (w ramach NFZ-tu), który podejmie odpowiednie decyzje diagnostyczne.

Życzę Pani tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią,
Z Pani opisu wynika, że nie jest Pani skupiona na tym co robi czyli nie jest Pani tu i teraz. Być może ma Pani jakieś nierozwiązane problemy, które zaprzątają Panią tak bardzo że nie kontroluje Pani tego co robi. Proponuję pójść do psychoterapeuty aby rozwiązać nurtujące Panią problemy.
Pozdrawiam, Alicja M.Jankowska

Witam Panią. Opisywane przez Panią objawy mogą być związane z przemęczeniem lub faktem, że jakiś problem na tyle angażuje Pani uwagę, że zwyczajnie dochodzi do takich sytuacji. Myślę, że czasowo większość z nas zauważa u siebie podobne zachowania np. w momentach stresu, napięcia itd.
Jeżeli jednak nie zgodzi się Pani z tym co napisałam i będzie Pani miała wrażenie, że zachowania te znacznie odbiegają od Pani poprzedniego funkcjonowania, są nasilone lub często się powtarzają, to należy to zgłosić przy najbliższej okazji u lekarza rodzinnego. On Panią przekieruje do dalszej diagnostyki (np. neurologicznej lub okulistycznej).

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl