Skąd bolesne piersi i ból w podbrzuszu?

Bardzo chcę mieć dziecko. Tak intensywnie o tym myślę, że niemal co miesiąc wydaje mi się, że to ciąża. Moje miesiączki nie są rewelacyjnie regularne. Zauważyłam, że w ciągu tego roku od stycznia do czerwca cykle trwały od 21 do 25 dni. Ale przez całe lato wydłużyły się do 27 dni. No to sobie obliczyłam, kiedy była wg mnie owulacja.
Okazało się, że od tamtej pory mam bardzo bolesne i wrażliwe na dotyk piersi i ból w podbrzuszu, do tego spałabym cały czas. Pomyślałam „ciąża” (jak zwykle). A to dziś dostałam okres, którego spodziewałam się na 10 listopada, wg tego, jak cykle wyglądały w ostatnich miesiącach.
Skąd bolesne piersi i ból w podbrzuszu? To jest chore. Nakręcam się tak za każdym razem, cieszę się, a potem nagle, gdy dostaję okres, łapię potwornego doła. Ech...

Witam serdecznie,
Przy nieregularnych cyklach wyliczanie dni płodnych na podstawie kalendarzyka jest bardzo mało miarodajne. Proponowałabym nauczyć się obserwować śluz albo korzystać z testów owulacyjnych.

Musi Pani jednak pamiętać, że ustawiczne myślenie o ciąży może wpłynąć na nieregularność cyklu.
Sugerowałabym znalezienie jakiegoś hobby, które odciągnęłoby Panią od codziennego rozmyślania na temat dziecka.
Pozdrawiam