Skąd brązowa wydzielina z pochwy?

Mam 22 lata, obecnie jestem w trakcie brania 3 pudełka tabletek antykoncepcyjnych. Jakieś 11 dni temu podczas stosunku doszło do dość ostrych podrażnień - zaczynał się rozwijać stan grzybiczny, ale zatrzymałam go poprzez K*** maść i tabletki doopochwowe kupione w aptece, a także irygację z proszkiem Tamtum Rosa. Gdy myślałam, że już jest wszystko dobrze -ustał świąd i mokra wydzielina - dostałam gęstej, żółtej wydzieliny, wznowiłam więc kurację, a po 2 dniach zaczęłam plamić. Chyba. Nie wiem czy to plamienie, czy coś zwiazanego z infekcja. Jest dość sporo brązowej wydzieliny jak przy okresie, jednakże pozostało mi 6 tabletek do końca opakowania.
Czy plamienia związane są z wcześniejszą infekcją czy też jest to normalne? Zdziwiło mnie jedynie wystąpienie tych plamień podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych, myślałam, że dzięki nim takie sytuacje nie będą miały miejsca. Proszę o radę.

Witam!

Brązowa wydzielina z pochwy jest objawem niewiekiego krwawienia (plamienia). Nieregularne krwawienia dość często pojawiają się w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Czasami ustępują po zmianie preparatu na inny.

Jednak w Pani przypadku plamienia mogą być związane z infekcją pochwy. Dlatego należy najpierw wyleczyć zakażenie. Jeżeli po pełnym wyleczeniu plamienia będą się powtarzać w klejnych cyklach, będzie to oznaczać, że są związane  przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Teraz najważniejsze, aby po nawrocie infekcji skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem ginekologem. Nie wiadomo czy zakażenie jest wywołane przez te same mikroorganizmy. Być może konieczna będzie modyfikacja poprzedniego leczenia.