Skąd hipoglikemia mimo dosyć wysokiego poziomu cukru?

W ostatnim czasie stosując dietę nisko węglowodanową schudłem 6-7 kg w ciągu miesiąca. Teraz po jej zaprzestaniu miewam czasem ataki hipoglikemii ale tylko po posiłku, które ustępują po wypiciu czegoś słodkiego. Podczas jednego z takich napadów zmierzyłem cukier we krwi i wynosił on 139 mg/dl, wyrywkowe pomiary o różnych porach dnia nie przekraczają 130 mg/dL. Laboratoryjny poziom cukru na czczo 93 mg/dl. Skąd hipoglikemia mimo dosyć wysokiego poziomu cukru i jak na przyszłość temu zaradzić?

Należałoby wyjaśnić co rozumie pan pod postacią objawów hipoglikemii. Czy jest pan osobą chorą na cukrzycę? Z jakiego powodu posiada pan glukometr? Jeśli nie leczy się pan na cukrzycę, nie ma możliwości wystąpienia objawów hipoglikemii przy cukrze 130. Chyba że glukometr jest uszkodzony.