Skąd mlekotok i powiększenie brzucha?

4 miesiace temu wspułżyłam. po dwóch tygodniach robiłam sobie test ciażowy, był negatywny. Miesiaczkę mam regularnie, ale od 3 dni pobolewa mnie lewa pierś i jest w niej wydzielina podobna do mleka, która wydobywa się po ścisnieciu sutka. Nie jestem w ciąży, a rośnie mi brzuch.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani! Jeśli od stosunku przed 4 miesiącami nie współżyła Pani, nie jest to na pewno ciąża. Aby się jednak upewnić proponuję wykonać test ciążowy. Objawy, które Pani opisuje, a zwłaszcza mlekotok, mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych dotyczących w szczególności prolaktyny - hormonu odpowiedzialnego m.in. za wydzialnie i produkcję mleka. Proponowałabym zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub ginekologa w celu zbadania, wdrożenia odpowiedniej diagnostyki i leczenia. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.