Skąd mogły wziąć się te kamienie?

Dzień dobry, mam kamice żółciową mam 25 lat nie jem tłustych potraw, mięsa, nawet masła nie używam skąd te kamienie czy możne to być spowodowane kaszlem który miałam kilka miesięcy bądź antybiotykiem Daxycyclinum TZF bo atak kolki dostałam jakoś niedługo po skończeniu stosowania a podczas jego stosowania bardzo często mnie wymiotowało po zastosowaniu ? Mam też skierowanie na zabieg ale czy to konieczne czy to pomoże czy nie jest to leczenie objawów zamiast przyczyn i dalej będą się tworzyły np. w przewodzie żółciowym i będzie jeszcze gorzej ? Jeść mogę wszystko ataki mam tylko gdy robię coś ciężkiego dźwigam itp. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Po wycięciu pęcherzyka kamienie nie będą miały gdzie się tworzyć, więc jest to działanie jak najbardziej prawidłowe i wskazane w Pani przypadku.