Skąd pewność, że tabletki będą dobrze dobrane?

Około dwa miesiące temu byłam u ginekologa zwyczajnie się przebadać. Powiedziałam Pani doktor, że mam strasznie bolące miesiączki, wtedy ona zaproponowała mi tabletki antykoncepcyjne, lecz chciałam również żeby działały na mnie antykoncepcyjnie, nie tylko zmniejszały ból podczas miesiączki i regulowały ją, bo chce się podjąć współżycia. Skąd mam pewność, że są one dobrze dobrane, i działają na mnie antykoncepcyjnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Każdy preparat doustnej antykoncepcji hormonalnej wykazuje swoje działanie antykoncepcyjne o ile jest prawidłowo przyjmowane.

Lekarz prowadzący dobiera preparat na podstawie swojego doświadczenia i własnych preferencji. W większości przypadków preparat okazuje się być dobrze dobrany i nie występują działania niepożądane w postaci bólów i zawrotów głowy, wahania nastroju i inne. Jeżeli takowe dolegliwości pojawią się, nie oznacza to że preparat nie działa, ale substancja czynna w nim zawarta wykazuje tego typu efekty uboczne. W takim przypadku wskazana jest zmiana preparatu na inny.
Pozdrawiam.