Skąd pochodzi ból jajników?

Witam serdecznie,
od kilku dni odczuwam ból prawego jajnika, jak przed miesiączką – dodam, że promieniuje i czasem czuję, jakby drętwiała mi prawa noga, co mnie bardzo dziwi. Zarejestrowałam się do mojej Pani doktor i aktualnie czekam na wizytę (2 tygodnie). Przyznam, iż w ubiegłą sobotę skończyłam miesiączkować, zaś w poniedziałek po niej kochałam się z moim mężem bez żadnego zabezpieczenia.
Miesiączkuję raczej regularnie, lecz ostatnia miesiączka spóźniła mi się o 4 dni. Staram się obserwować zawsze swój organizm i wiem, że ów poniedziałek powinien należeć do moich dni niepłodnych - stąd też seks bez zabezpieczenia, w dodatku bez wytrysku w moim ciele. Poza odczuwanym bólem, który nasila się wieczorem, ale zdarza się, że występuje również w ciągu dnia, zwróciłam uwagę, iż podczas moich obecnych dni (które powinny być dniami niepłodnymi) brakuje mi odpowiednich upławów - występują one, ale nie takie, jak w przypadku niepłodnych dni, są niewielkie i nie odczuwalne.
Zdaję sobie sprawę, że w pierwszym tygodniu po współżyciu trudno jest znać odpowiedź, czy to ciąża czy nie, lecz ja nie byłam jeszcze w ciąży i niepokoi mnie. Czy takie dolegliwości świadczą o zajściu w ciążę (nie możemy sobie z mężem pozwolić jeszcze na maleństwo) - czy raczej bóle świadczą o stanie zapalnym?
Będę wdzięczna za odpowiedź,
pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. Może wówczas dojść do przeniesienia preejakulatu, który zawiera plemniki. Dlatego może dojść do zapłodnienia. W Pani przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe, ponieważ do współżycia doszło podczas dni niepłodnych. Możliwość zajścia w ciążę jest bardzo mała, ale nie równa zeru. Na początku ciąży mogą pojawić się pobolewania podbrzusza.
Przyczyną dolegliwości bólowych w rzucie jajnika mogą być m.in. torbiele jajników, stany zapalne przydatków. Badanie ginekologiczne wyjaśni przyczynę Pani dolegliwości.
Po około 10-14 dniach od stosunku może Pani wykonać test ciążowy. Wcześniej może Pani oznaczyć poziom beta HCG z krwi. Jego wynik jest wiarygodny po około 7-10 dniach od zapłodnienia.
Pozdrawiam