Skąd przewlekłe mdłości?

Witam, od tygodnia męczą mnie przewlekłe mdłości. Dodam, że na pewno nie jestem w ciąży, gdyż nie współżyłam od kilku miesięcy. Na codzień piję dużo kawy rozpuszczalnej, lubię słodycze, chipsy. Do tego cierpię na nerwicę, cały czas żyję w stresie i w niepokoju. Czy mój stan może miec wpływ na odczuwane przeze mnie przewlekłe nudności?

Witam
Opisane objawy mogą mieć różnorodne podłoże i aby ustalić przyczynę wskazana jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje dalej i zastosuje odpowiednie leczenie. Jeśli wskaże na nerwicowe podłoże proponuję poszukać psychoterapii, aby nauczyć się technik relaksacyjnych , antystresowych , oddechowych, co spowoduje ustąpienie objawów.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam!
Wygląda to na somatyzację lęku i niepokoju wewnętrznego. Leczący Panią lekarz psychiatra lub psycholog powinien zmodyfikować dotychczasowe leczenie. Zastosowanie odpowiedniej psychoterapii i odpowiednio dobranych leków powinno dać pozytywne wyniki.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam Panią
Jeżeli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę, to ona może
powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Przede wszystkim należy wyleczyć nerwicę i wypracować
umiejętność kontrolowania emocji i panowania nad stresem..
Aby Pani pomóc, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami stresu i nerwicy oraz ich konsekwencjami.
W wyniku psychoterapii zyska Pani też umiejętność kontrolowania
emocji i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Najprawdopodobniej przyczyną mdłości jest nerwica i życie w stresie. Warto skontaktować się z psychoterapeutą w celu uzyskania pomocy. Z pewnością pomogłaby również dobrze zbilansowana dieta, którą pomoże zbilansować dietetyk. Bardzo ważne jest zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Proszę się sobą zaopiekować :)

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Stres. Mam na niego sposób!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/stres-mam-na-niego-sposob.html?c=9