Skąd się biorą guzy na głowie (powstałe nie w wyniku urazu)?

Od pewnego czasu pojawiają mi się guzy na głowie, są wielkości ok. 4-5 cm, wypukłe, gorące, bolą, jak się je dotknie. Nie powstały w wyniku urazu głowy, nie jest to zapalenie mieszka włosa, nie mają żadnej krostki, nie są twarde jak kość, po prostu jak by mi w tych miejscach spuchła głowa. Pojawiają się na rogach, a czasami po środku czaszki. Może da się to jakoś logicznie wytłumaczyć???
ponad rok temu

Witam!

Opis wskazuje na charakter zapalny zmian. Wskazana jest wizyta u lekarza, rodzinnego lub dermatologa, który będzie miał możliwość wypytania o więcej informacji - okoliczności ich powstawania, związku z określonymi czynnikami i/lub okolicznościami, długości utrzymywania się, etc., oraz - co nie mniej istotne - możliwość oceny ich wyglądu, spoistości, ruchomości i innych cech. Bez powyższych czynności postawienie właściwej diagnozy nie będzie miożliwe.

Pozdrawiam