Skąd się wziął ten astygmatyzm?

Witam. Mam 32 lata. Od 4 roku życia noszę okulary. Ostatnio okulista stwierdził u mnie niewielki astygmatyzm. Nigdy nie miałam żadnych objawów astygmatyzmu, a słyszałam że jest to wada wrodzona. Teraz noszę okulary i soczewki op 5,75 A ol 5,75 cylinder ,075. Źle mi się patrzy w tych okularach, zresztą W każdych innych też. Mam plamki przed oczami, zapatruje się często w jeden punkt. Czy to moze mieć związek z ta wadą? Skąd się wziął ten astygmatyzm??

Titan. Astygmatyzm pojawia się roqniez po 21 roku życia .nie zawsze jest od urodzenia.jeżeli Pani nie przyzwyczai się do sxkil z cyl to należy je zmienić. Może również Pani zbadać dokladniej rogowkę i ten astygmatyzm na Kluczborskiej w Voigt medica. Pozdrawiam serdecznie