Skąd się wzięła krostka na penisie? Czy należy zgłosić się do lekarza - jakiego?

Witam. Mam problem - jakieś 2, może 3 miesiące temu na członku mojego chłopaka pojawiła się mała krostka - widoczna podczas wzwodu, twardawa w środku. Na początku pomyślałam, iż jest to pieprzyk, i o całej sprawie zapomniałam. Ostatnio zauważyłam, że krostka się powiększyła. Jest nieco jaśniejsza od skóry, twarda w środku, o nieregularnym, podłużnym kształcie - wielkości ok. 3 mm. Czy mój chłopak powinien udać się z tym do dermatologa, wenerologa? Skąd taka krostka mogła się wziąć?

ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

aby dobrze zdiagnozować zmianę skórną, trzeba jej się dokładnie przyjrzeć. Ja oczywiście nie mogę tego zrobić. Być może zmiana ta jest zupełnie niegroźna, a być może jest wynikiem zarażenia chorobą weneryczną, dlatego zalecam wizytę u dermatologa lub wenerologa w celu zdiagnozowania tej zmiany i wdrożenia odpowiedniego leczenia.